Androver I

Androver I je mobilný robot, ktorý firma RoboTech Vision vyvíjala v rokoch 2014 a 2015. Projekt vznikol z myšlienky využiť smartfón či tablet ako riadiaci systém pre robota. Ovládanie robota je tak jednoduchšie a praktickejšie ako jeho riadenie pomocou počítača. Spoločnosť tak ako jedna z prvých na svete využila operačný systém Android na vývoj autonómnych navigačných algoritmov. Tie sa neskôr firma rozhodla rozvinúť na väčšom, odolnejšom a praktickejšom modeli Androver II.

Androver I sa naviguje autonómne alebo teleoperátorsky prostredníctvom smartfónu. Základom riadiacej elektroniky je platforma Arduino. Na komunikáciu medzi smartfónom a elektronikou sa využíva Bluetooth. Smartfón má na robote okrem riadiacej aj senzorickú funkciu. Spracováva dáta z kamery SONY AS-15, laserového skenera Hokuyo URG- 04LX, snímačov smartfónu a na základe nich generuje riadiace príkazy. 

Kamera slúži aj ako live view, vďaka čomu je možné robota ovládať i na diaľku. Pomocou laseru zase robot získava informácie o polohe a veľkosti prekážok, ktoré tak dokáže obísť alebo pred nimi zastaviť. Rovera poháňajú dva DC motory a natáčanie náprav zabezpečujú dva servomotory. Tie sú umiestnené na podvozku typu double Ackerman. Robot je prerobený model štvorkolesového RC off-road auta. V súčasnosti sa robot využíva pre edukačné účely na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. 

Implementácia

 Robot sa využíva pre edukačné účely na Fakulte elektrotechniky a informatiky. Je predmetom viacerých záverečných prác o mobilnej robotike v oblasti lokalizácie a navigácie vo vonkajšom aj vnútornom prostredí.

 

Napíšte nám

Pre viac informácií o našej spoločnosti, jej projektoch, produktoch či cenových ponukách nás neváhajte kontaktovať.