Androver II

Androver II je prototyp mobilného štvorkolesového robota s umelou inteligenciou, ktorý je určený predovšetkým do vonkajšieho prostredia. Ide o univerzálny typ rovera, ktorý je možné prispôsobiť pre plnenie rôznych typov úloh. Jeho využitie závisí od nástrojov a senzorického vybavenia, ktoré sú voliteľné v závislosti od požiadavok klienta. Na robota je možné nasadiť robotické rameno, kosiace nástroje či kameru, scanner, GPS a ďalšie komponenty, vďaka ktorým sa bude pohybovať sám.

Androvera II je tak možné využiť napríklad vo vinohrade, kde sa robot dokáže autonómne pohybovať a obrábať pôdu. Robot podstúpil aj testovanie na skládke odpadu pre tím geológov, kde skúmal, či je podložie dobre izolované a bezpečné pre prírodu. Androver II absolvoval denný aj nočný test v Európskej vesmírnej agentúre  v komplexe DECOS po simulovanom povrchu Mesiaca pre účely simulovanej vesmírnej misie slovenskej astrobiologičky Michaely Musilovej. Robot slúži aj na edukačné účely.

Návrh a konštrukcia podvozku, hardvérové súčasti, senzorické vybavenie, realizácia riadiaceho systému ako aj softvérové riešenia sú vyvíjané spoločnosťou RoboTech Vision od základov. Robot tak zosobňuje dosiahnuté know-how spoločnosti. Na jeho vývoj boli použité technológie ako Java, C, C++, Python, ROS, OpenCV, Tensorflow, Prolog a ďalšie. Robot môže byť ovládaný joystickom či pomocou Android aplikácie. Spoločnosť rovera vyvíja tak, aby sa dokázal pohybovať aj autonómne a bola s ním možná aj komunikácia prostredníctvom hlasových povelov.

Implementácia

Androver II je vyvíjaný do poľnohospodárstva na obrábanie pôdy, do vinohradu na kosenie trávy, pre geológov na skúmanie podložia či pre vojenský priemysel. Robot slúži aj na prezentačné účely na rôznych podujatiach.

Napíšte nám

Pre viac informácií o našej spoločnosti, jej projektoch, produktoch či cenových ponukách nás neváhajte kontaktovať.