V polovici decembra sa spoločnosť RoboTech Vision zúčastnila vyhodnotenia súťaže Misia Mars II v atómovej elektrárni v Mochovciach, ktorú organizovali Slovenské elektrárne v spolupráci so Slovenskou organizáciou pre vesmírne aktivity. Víťazný projekt sa už vo februári 2019 podrobí skúške v simulovanej misii pod záštitou Európskej vesmírnej agentúry na Havaji. 

Tím RoboTech Vision spolu s astrobiologičkou Michaelou Musilovou a účastníkom simulovanej misie na Mesiac Matejom Poliačekom zo Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity, porozprával pred vyhodnotením súťaže o svojej práci a odpovedal na kopu zvedavých otázok. Po prezentácii si študenti stredných škôl mohli pozrieť pohyb Androvera II v exteriéri.

Najnovšie príspevky

Prezrite si ďalšie novinky o spoločnosti RoboTech Vision, výsledky jej práce či kroky, ktoré firma plánuje podniknúť v blízkej budúcnosti.

Androver II prešiel autonómne 1,5 kilometra

Androverovi II sa podarilo počas testu prejsť autonómne až 1,5 kilometra. Vo videu možno vidieť, ako robot deteguje cestu (označenú modrou farbou) a snaží sa vyhýbať statickým aj dynamickým prekážkam. Po tom, čo Androver II vyhral prvé miesto v autonómnej jazde na...

prečítajte si viac

Kanadská robotická spoločnosť o nás napísala

Známa robotická spoločnosť Clearpath Robotics, ktorá sa zaoberá priemyselnou robotikou napísala o našej práci. Náš tím pracuje s ich robotom Husky A200, na ktorého nasadzujeme vlastné inteligentné algoritmy. Robot tak teraz vďaka výpočtovo náročným neurónovým sieťam...

prečítajte si viac