Po tom, čo bola simulovaná misia NASA na Mars pre zranenie a odstúpenie jedného z členov posádky na Havaji zrušená, má Androver II v spolupráci so SOSA- Slovak organisation for Space Activities ambíciu stať sa súčasťou misie na Mesiac. Robot koncom novembra úspešne absolvoval testy v Európskej vesmírnej agentúre v Holandsku. Členovia spoločnosti RoboTech Vision sa tak stali jednými z prvých Slovákov, ktorí mali možnosť pôsobiť v ESA a prezentovať tak slovenskú robotiku.

Androver II podstúpil denný aj nočný test v DECOS po simulovanom povrchu Mesiaca. Jeho ďalšou úlohou bolo priblížiť sa k landeru a nasnímať poškodené časti. V druhý deň spoločnosť RoboTech Vision prezentovala svojho rovera pred tímom geológov na konferencii Space Day na Amsterdamskej univerzite, kde Androver II predviedol ukážku pohybu po piesku. Simulovaná misia na Mesiac je naplánovaná na február 2019.

Najnovšie príspevky

Prezrite si ďalšie novinky o spoločnosti RoboTech Vision, výsledky jej práce či kroky, ktoré firma plánuje podniknúť v blízkej budúcnosti.

Androver II prešiel autonómne 1,5 kilometra

Androverovi II sa podarilo počas testu prejsť autonómne až 1,5 kilometra. Vo videu možno vidieť, ako robot deteguje cestu (označenú modrou farbou) a snaží sa vyhýbať statickým aj dynamickým prekážkam. Po tom, čo Androver II vyhral prvé miesto v autonómnej jazde na...

prečítajte si viac

Kanadská robotická spoločnosť o nás napísala

Známa robotická spoločnosť Clearpath Robotics, ktorá sa zaoberá priemyselnou robotikou napísala o našej práci. Náš tím pracuje s ich robotom Husky A200, na ktorého nasadzujeme vlastné inteligentné algoritmy. Robot tak teraz vďaka výpočtovo náročným neurónovým sieťam...

prečítajte si viac