Androver II sa zúčastnil 12. ročníka Európskej noci výskumníkov, festivalu vedy, ktorý sa organizuje v 24 štátoch. Tím RoboTech Vision sa tak zaradil medzi spoločnosti akými sú softvérová firma ESET, Slovenská inovačná a energetická agentúra či Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky. Spoločnosť RoboTech Vision sa podujatia zúčastnila spolu s Elektrárňou Piešťany.

Návštevníci si v Starej tržnici v Bratislave mohli vyskúšať ovládanie Androvera I pomocou aplikácie a obzrieť si bližšie Androvera II. Členovia spoločnosti RoboTech Vision poskytli krátke interview o využití robota, jeho plánovanej misii a odpovedali na zvedavé otázky návštevníkov. Podujatia sa zúčastnili všetky vekové kategórie a záujmové skupiny.

Cieľom výstavy je presvedčiť verejnosť, že veda nie je v žiadnom prípade nudná, ťažkopádna, či príliš komplikovaná oblasť a práca. Práve naopak. Hoci vyžaduje veľa trpezlivosti, odhodlania a disciplíny, ponúka zároveň dobrodružstvá a nečakané zážitky, ktoré človeka povzbudzujú pokračovať v práci, inšpirujú ho k novým objavom a neustále podnecujú ľudskú myseľ.

Najnovšie príspevky

Prezrite si ďalšie novinky o spoločnosti RoboTech Vision, výsledky jej práce či kroky, ktoré firma plánuje podniknúť v blízkej budúcnosti.

Androver II prešiel autonómne 1,5 kilometra

Androverovi II sa podarilo počas testu prejsť autonómne až 1,5 kilometra. Vo videu možno vidieť, ako robot deteguje cestu (označenú modrou farbou) a snaží sa vyhýbať statickým aj dynamickým prekážkam. Po tom, čo Androver II vyhral prvé miesto v autonómnej jazde na...

prečítajte si viac

Kanadská robotická spoločnosť o nás napísala

Známa robotická spoločnosť Clearpath Robotics, ktorá sa zaoberá priemyselnou robotikou napísala o našej práci. Náš tím pracuje s ich robotom Husky A200, na ktorého nasadzujeme vlastné inteligentné algoritmy. Robot tak teraz vďaka výpočtovo náročným neurónovým sieťam...

prečítajte si viac