Androver II

Androver II je prototyp autonómneho mobilného štvorkolesového robota s umelou inteligenciou, ktorý je určený predovšetkým do vonkajšieho prostredia. Ide o univerzálny typ rovera, ktorý je možné prispôsobiť pre plnenie rôznych typov úloh. Jeho využitie závisí od nástrojov a senzorického vybavenia, ktoré sú voliteľné v závislosti od požiadavok klienta. Na robota je možné nasadiť robotické rameno, kosiace nástroje či kameru, scanner, GPS a ďalšie komponenty, vďaka ktorým sa bude pohybovať sám.

Androvera II je tak možné využiť napríklad vo vinohrade, kde sa robot dokáže autonómne pohybovať a obrábať pôdu. Robot podstúpil aj testovanie na skládke odpadu pre tím geológov, kde skúmal, či je podložie dobre izolované a bezpečné pre prírodu. Androver II absolvoval denný aj nočný test v Európskej vesmírnej agentúre  v komplexe DECOS po simulovanom povrchu Mesiaca a vyhral aj prvé miesto v medzinárodnej súťaži v kategórii autonómna jazda. Robot slúži aj na edukačné účely.

Návrh a konštrukcia podvozku, hardvérové súčasti, senzorické vybavenie, realizácia riadiaceho systému ako aj softvérové riešenia sú vyvíjané spoločnosťou RoboTech Vision od základov. Robot tak zosobňuje dosiahnuté know-how spoločnosti. Na jeho vývoj boli použité technológie ako Java, C, C++, Python, ROS, OpenCV, Tensorflow, Prolog a ďalšie. Robot môže byť ovládaný joystickom či pomocou Android aplikácie. Spoločnosť rovera vyvíja tak, aby s ním bola možná aj komunikácia prostredníctvom hlasových povelov.

Vlastnosti

Vlastnosti, ktoré Androvera II odlišujú od konkurenčných robotov v rovnakej kategórii.

 

Prispôsobiteľný

Androvera II je možné prispôsobiť napríklad do vinohradu, kde sa robot dokáže autonómne pohybovať a obrábať pôdu. Robota je možné využiť aj na skládke odpadu, kde podstúpil testovanie pre tím geológov. Androver II slúži aj na edukačné účely.

Z

 

Jednoduchý

Androver II môže byť ovládaný joystickom v teleoperátorskom zariadení či pomocou Android aplikácie na tablete. Rover sa dokáže pohybovať tiež autonómne je s ním možná aj komunikácia prostredníctvom hlasových povelov. Jeho ovládanie tak zvládne každý.

 

Rýchly

Androver II ako jeden z mála mobilných robotov sa dokáže pohybovať až rýchlosťou 35 kilometrov za hodinu. Robot sa tak dokáže v prípade núdze, rýchlo prepraviť z bodu A do bodu B. Jeho obratnosť zabezpečujú motory v kolesách, kinematika podvozku, nízko položené ťažisko a vďaka odpruženiam zvládne aj nerovnosti terénu.

 

Bezpečný

Produkty spoločnosti RoboTech Vision sú vyrábané na to, aby ľudí odbremenili od stereotypnej, namáhavej či zdraviu ohrozujúcej práce. Sú preto vyvíjané s ohľadom na bezpečnosť používateľa. Robot je vybavený mechanickými brzdami aj núdzovým tlačidlom pre okamžité zastavenie robota.

 

Cenovo dostupný

Androver II patrí vzhľadom na jeho vybavenie a využitie k cenovo najdostupnejším mobilným robotom na domácom aj zahraničnom trhu. Cena robota závisí od príslušenstva, ktoré je naň v závislosti od účelu implementované. Cenová ponuka je preto individuálna pre každého klienta.

Ako to funguje?

Androver II pozostáva zo štyroch častí, ktoré sú navzájom prepojené. Senzorický systém odosiela zozbierané dáta do počítača, ten vysiela napätie do kontrolerov v hardvéri, ktorý je ovládaný človekom alebo autonómne.

Senzorický systém

Senzorický systém

Interakcia s prostredím

Senzorický systém obsahuje kameru, skener, GPS, IMU (akcelometer, magnetoskop, a gyroskop), pomocou ktorých robot zbiera dáta z prostredia a odosiela ich do počítača.

 

Počítač

Počítač

Spracúva dáta

Počítač robota spracováva lokalizáciu, navigáciu, mapovanie, rozpoznávanie objektov zo senzorov, obsahuje AI, algoritmy a na základe nich vysiela packety do kontrolerov.

Hardvér

Hardvér

Zabezpečuje chod robota

Hardvér sa skladá z podvozku s kontrolermi, ktoré riadia pohony. Tie vysielajú napätie do motorov so servami a BLDC. Nachádza sa tu aj brzdový systém a batérie.

 

Riadenie

Riadenie

Ovládanie robota

Robot sa dá ovládať pomocou boxu alebo Android aplikácie. Obe sú prepojené s počítačom cez WiFi a LoRu. Robota možno ovládať aj pomocou hlasových povelov a vie sa pohybovať i autonómne.

balíčky

Vyberte si z verzií Androvera II, ktoré sa líšia zameraním aj výbavou. Kalkuláciu či poradenstvo k balíčkom vyhotovujeme na mieru.

voliteľné komponenty

Diely, ktoré obsahuje každý z modelov Androvera II, ich výber však závisí od preferencií klienta.

Battery pack

Lead-Acid VRLA (3 x 12V/35Ah)

Štandardné, cenovo dostupné balenie batérií k Androverovi II.

Li-Ion (35Ah)

Battery pack vyššej triedy, ktorý robota odľahčí o 20 kilogramov.

Kapotáž

Kompozitový rám

Ľahšie, cenovo dostupné pokrytie robota s voliteľnou farbou rámu.

Oceľový rám

Odolnejšie, ťažšie pokrytie robota  s voliteľnou farbou rámu.

Farba rámu

Kolesá

10 palcov

Kolesá s priemerom 10″. Výkon aj rýchlosť robota zostáva nezmenená.

12 palcov

Kolesá s priemerom 12″. Výkon aj rýchlosť robota zostáva nezmenená.

14 palcov

Kolesá s priemerom 14″. Výkon aj rýchlosť robota zostáva nezmenená.

Príslušenstvo

Prezrite si ďalšie produkty, ktoré je možné nasadiť na Androvera II. Komponenty rozšíria vymoženosti robota alebo uľahčia jeho používanie.

Solárny Access Point

Bezdrôtová sieť

AI-Box

Počítač pre prácu s AI a neurónovými sieťami

Hokuyo UST-10LX

2D laserový scanner

UM7 Orientation Sensor

Akcelerometer gyroskop a magnetometer

Axis M1125

IP kamera

Velodyne Puck

3D laserový scanner

GPS u-blox RTK

GPS navigácia

špecifikácia

Androver II vyniká svojou rýchlosťou, nosnosťou aj obratnosťou. Tieto vlastnosti mu zabezpečuje aj hardvérová konštrukcia týchto rozmerov.

VÁHA (kg)

NOSNOSŤ (kg)

DĹŽKA (cm)

ŠÍRKA (cm)

VÝŠKA (cm)

RÝCHLOSŤ (km/h)

Technický popis

Charakteristika komponentov, ktoré tvoria súčasť jednotlivých balíčkov Androvera II. Ich nasadenie sa líši v závislosti od účelu, na ktorý má byť robot využívaný.

1. Velodyne

2. Centrálny riadiaci počítač

3. Výkonová elektronika

4. Hokuyo laserový scanner

5. AI-Box

6. 500W Hub motor

7. Axis kamera

8. Kontrolery pre motory

9. Servomotor

10. Komunikačný modul

11. Battery pack

12. Nastaviteľné tlmiče

Video

Robot Androver II môže byť využitý na rôzne úlohy do rôzneho prostredia. Video zachytáva jeho autonómnu navigáciu pomocou vizuálneho systému.

Napíšte nÁm

Pre viac informácií o našej spoločnosti, jej projektoch, produktoch či cenových ponukách nás neváhajte kontaktovať.

GDPR

RoboTech Vision je slovenská spoločnosť, ktorá vyvíja roboty a algoritmy s umelou inteligenciou pre uľahčenie práce geológov, vojakov, poľnohospodárov či bežných ľudí v domácnosti.

Projekty

 • Androver I
 • Androver II
 • Husky A200
 • UR 5
 • RX 90
 • Umelá inteligencia
 • Vojenský simulačný softvér

Produkty

 • Androver II
 • Inteligentný kamerový systém
 • Navigačné algoritmy
 • AI-Box
 • Solárny Access Point
 • Solárna distribučná jednotka
 • Android and iOS aplikácie
 • Web stránky

Kontakt

RoboTech Vision s.r.o.
Červený kameň 61
900 89 Častá
Slovensko

 • Ochrana osobných údajov

Pin It on Pinterest

Share This