DEZINFEKČNÝ ROBOT

Caster vybavený UVC lampou

Vďaka spolupráci so spoločnosťou NOVO Techologies, ktorá sa zameriava na dezinfekčné technológie, našiel náš robot Caster v kombinácii s UVC germicídnou lampou praktické využitie ako dezinfekčné riešenie. Robot bol pre tento účel vhodný najmä preto, že UVC technológie sa využívajú vo vnútorných priestoroch, do ktorých je robot primárne určený.

Caster sa vyznačuje veľmi dobrou agilitou a jeho rozmery mu umožňujú prechádzať aj cez dvere. Vďaka veľkým kolesám je schopný prekonávať prekážky, ako sú napríklad dverové prahy. Robot je zároveň tichý a svojou činnosťou neruší okolie. Hlavným prínosom germicídnej lampy na robotickom podvozoku je, že akčný rádius lampy sa stáva pohyblivý, čím sa znižuje čas dezinfekcie aj elektrická energia.

VLASTNOSTI A TECHNOLÓGIE

Teleoperátorské ovládanie

Robot sa ovláda pomocou joysticku a aplikácie cez Wifi sieť, čo predchádza vstupu osôb do nebezpečných priestorov. 

Rozpoznávanie osôb

UVC lampa robota je osadená 360° kamerou, ktorá vďaka umelej inteligencii rozpozná človeka a v jeho prítomnosti vypne žiarenie.

Obratnosť a priechodnosť

Unikátny podvozok sa dokáže otočiť na mieste o 180°, čím je vhodný aj do menších priestorov. Robot má tichý chod a prekonáva aj nerovnosti.

REFERENCIE

„So spoločnosťou RoboTech Vision sme spolupracovali na vývoji nášho nového produktu, ktorým je vnútorný, teleoperačný UVC dezinfekčný robot. Firma vyvinula jedinečný podvozok s ohromnými schopnosťami mobility vo vnútornom prostredí. Pridali aj najmodernejšie bezpečnostné prvky na rozpoznávanie ľudí využívajúce AI.“

– Ing. Peter Novák MBA, Novo s.r.o.

RoboTech Vision logo

Spoločnosť sa zameriava na vývoj autonómnych robotov s prvkami AI. Firma sa snaží vyvíjať univerzálne riešenia pre rôzne odvetvia, prostredia a typy úloh.

SOFTVÉR

AON algoritmus

AVN algoritmus

ADN algoritmus

ORC algoritmus

PRODUKTY

Caster

Crawler

RTV senzor Box

KONTAKT

RoboTech Vision s.r.o.
Červený kameň 61
900 89 Častá
Slovensko

Pin It on Pinterest

Share This