Robot Androver II podstúpil testovanie pre geologický projekt

RoboTech Vision presentation

19. júl 2018  Novinky

O prototyp mobilného robota Androver II, vyvinutého RoboTech Vision, prejavila záujem spoločnosť zaoberajúca sa geologickým výskumom. Robot by sa mal stať súčasťou projektu, ktorý skúma, či sú skládky odpadu dobre izolované od pôdy a bezpečné pre prírodu.

Robot pre geologický výskum

Robot Androver II je univerzálne zariadenie vyvíjané pre rôzne prostredia a typy úloh. Vďaka Double Ackerman podvozku a 500 W Hub motorom je zariadenie vhodné aj do náročného terénu. Jeho návrh a konštrukcia podvozku, hardvérové súčasti, senzorické vybavenie, realizácia riadiaceho systému, ako aj softvérové riešenia sú vyvíjané od základov spoločnosťou RoboTech Vision.

Robot si na skládke odpadu poradil s nespevneným terénom, prekážkami v ceste aj kopcami.  Cieľom testu bolo zistiť, aké úpravy Androver II potrebuje, aby bol vhodný pre geologický projekt. Zariadenie je možné doplniť o robotické rameno, kameru či iný senzorický systém. Androver II sa ovláda joystickom alebo pomocou Android aplikácie. Spoločnosť vyvíja aj ovládanie robota pomocou hlasových povelov, ako aj jeho plne autonómnu verziu.

Autor príspevku

Dominika Krajčovičová

Marketing manager

Podobné články

Robot Androver II podstúpil testy v Európskej vesmírnej agentúre

Robot Androver II sa pohybuje autonómne medzi riadkami vinohradu

Robot Androver II prešiel pomocou nášho algoritmu autonómne až 1,5 km

Kategórie

NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY

Pin It on Pinterest

Share This