O SPOLOČNOSTI

Spoznajte náš príbeh

RoboTech Vision sa zameriava na vývoj mobilných robotov s prvkami umelej inteligencie, vďaka čomu sa zariadenia dokážu autonómne pohybovať a vnímať okolie. Firma sa snaží vyvíjať univerzálne riešenia použiteľné v rôznych odvetviach, prostrediach a pre rôzne úlohy.

HODNOTY A CIELE

Inovatívnosť a progres

RoboTech Vision narába s pokrokovými technológiami, čím sa snaží udržať si prvenstvo vo svojom odbore a neustále tak napredovať.

Kvalita a dostupnosť

Vďaka dlhodobému vývoju a testovaniu spoločnosť vytvára univerzálne a kvalitné zariadenia s vysokou pridanou hodnotou.

Odbornosť a popularizácia

Pomocou prezentácií, videí a blogov sa tím snaží popularizovať robotiku medzi verejnosťou a budovať nielen klientskú, ale aj odbornú komunitu.

Naše začiatky

Spoločnosť RoboTech Vision s.r.o. vznikla v roku 2013 a jej konateľmi sú traja absolventi odboru robotika. Najskôr dosahovali úspechy v rôznych oblastiach priemyslu a IT jednotlivo, po štúdiu sa však rozhodli spojiť a začať túto oblasť rozvíjať aj na Slovensku. Spočiatku sa firma zameriavala na vývoj softvéru a tvorbu aplikácií. Neskôr spoločnosť vyvinula prvého mobilného robota Androver I, ktorého riadiaci a senzorický systém tvoril smartfón s operačným systémom Android. Členovia RoboTech Vision sa tak stali jednými z prvých na svete, ktorí využili Android na vývoj autonómnych navigačných algoritmov v oblasti mobilnej robotiky.

Zameranie spoločnosti

Od roku 2017 sa spoločnosť plne orientuje na vývoj mobilnej robotiky, a to najmä na autonómne navigačné algoritmy, umelú inteligenciu, neurónové siete, vizuálne systémy či hlasové povely. Firma testuje svoje algoritmy na viacerých robotických platformách. Príkladom je autonómny robot Androver II s podvozkom Double Ackerman a prvkami AI, ktorého spoločnosť vyvinula od základov. Firma svoje algoritmy testuje aj na robote Husky A200, ktorý je odlišný diferenciálnym podvozkom. RoboTech Vision sa tak snaží vyvíjať univerzálne riešenia použiteľné pre rôzne zariadenia, prostredia a pre rôzne typy úloh.

Produkty firmy

Dôkazom sú ich vlastné robotické platformy, ktoré pokrývajú potreby vonkajších aj vnútorných prostredí. Autonómny pohyb robotov a ich videnie zabezpečujú senzory z dielne RoboTech Vision, vďaka ktorým zariadenia dokážu naplánovať cestu do cieľa, prechádzať zložitými križovatkami či obchádzať statické aj dynamické prekážky. Senzorické vybavenie funguje na základe algoritmov vyvinutých spoločnosťou, pomocou ktorých sú roboty schopné samostatne riešiť úlohy, rozhodovať sa a učiť sa nové poznatky. Softvérové prvky robotov možno využiť v oblastiach ako priemysel, logistika, poľnohospodárstvo či výskum.

Prezentácia práce

Cieľom RoboTech Vision je aj popularizácia robotiky medzi širokou verejnosťou. Spoločnosť sa preto pravidelne zúčastňuje rôznych domácich aj zahraničných výstav, napríklad EXPO v Dubaji. Tím absolvoval testovanie robota v Európskej vesmírnej agentúre a zúčastnil sa tiež najväčšej robotickej udalosti v Európe, European Rover Challenge. Robot Androver I našiel uplatnenie na simulovanej vesmírnej misii na Mesiac, kde sa zaradil medzi najlepšie projekty. Androver II vyhral prvé miesto v medzinárodnej súťaži v kategórii autonómna jazda. Na bezpečnostných rokovaniach V4 sa zase platforma Ringo umiestnila na prvom mieste. O práci firmy a jej úspechoch sa zmienili aj mnohé médiá.

Androver I na simulovanej misii organizovanej ESA

RoboTech Vision bola súčasťou EXPO 2020 Dubaj

Androver II postúpil testy v Európskej vesmírnej agentúre

RoboTech Vision získala najlepšie výsledky v rámci V4

Androver II vyhral prvé miesto v medzinárodnej súťaži

RoboTech Vision na tlačovej konferencii k NASA misii

Androver II navštívil European Rover Challenge

Úspešný test autonómnej jazdy v elektrickej stanici

Kanadská robotická spoločnosť o nás napísala

Androver II medzi najlepšími projektami Slovenska

RoboTech Vision na Forbes Technology 2019

Androver II sa zúčastnil konferencie Talks

KONATELIA

Ing. Peter Pásztó, PhD.

Ing. Peter Pásztó, PhD.

Peter sa už počas štúdia zameriaval na vizuálne systémy. Spolu s tímom získal na vedeckej konferencii v Rijeke ocenenie za algoritmus na detekciu prekážok pred mobilným robotom. Je tiež spoluautorom projektu Spôsob načítania obrazového kódu v priemysle. V spoločnosti sa špecializuje na vývoj softvéru vyšších úrovní, umelú inteligenciu a vizuálne systémy.

Ing. Marian Kľúčik

Ing. Marian Kľúčik

Marian sa už počas štúdia venoval vývoju robota s kombinovaným podvozkom či genetickým algoritmom. Medzi jeho zručnosti patrí programovanie vo viacerých jazykoch, ovládanie rôznych operačných systémov, navrhovanie riadiacich systémov, mechaniky, riadenia, softvéru a elektroniky. Vo firme sa zameriava na vývoj softvéru komunikačnej vrstvy a konfiguráciu operačných systémov.

Ing. Martin Smoľák

Ing. Martin Smoľák

Martin sa mobilnej robotike venuje už od strednej školy. V minulosti sa podieľal aj na projektoch v oblasti  telemedicíny a vyvíjal tiež inteligentné autá pre políciu. V rámci RoboTech Vision sa zameriava najmä na vývoj riadiaceho softvéru nižších úrovní, hardvér, mechaniku a navigačné algoritmy.

RoboTech Vision logo

Spoločnosť sa zameriava na vývoj autonómnych robotov s prvkami AI. Firma sa snaží vyvíjať univerzálne riešenia pre rôzne odvetvia, prostredia a typy úloh.

SOFTVÉR

AON algoritmus

AVN algoritmus

ADN algoritmus

ORC algoritmus

PRODUKTY

Caster

Crawler

RTV senzor Box

KONTAKT

RoboTech Vision s.r.o.
Červený kameň 61
900 89 Častá
Slovensko

Pin It on Pinterest

Share This