Robot Androver II navštívil podujatie European Rover Challenge

RoboTech Vision presentation

19. september 2018  Prezentácia

Spoločnosť RoboTech Vision sa zúčastnila podujatia European Rover Challenge 2018 v Poľsku. Ide o jedno z najväčších medzinárodných vesmírnych a robotických podujatí na svete. Tím prezentoval robota Androver II pred poprednými osobnosťami vesmírneho priemyslu. 

Osobnosti z NASA aj ESA

European Rover Challenge je prestížne podujatie zamerané na vesmírnu robotiku kombinujúce medzinárodnú súťaž mobilných robotov s vedeckými a technologickými prezentáciami. Už od roku 2014 je cieľom podujatia priblížiť vesmír širokej verejnosti a informovať ľudí o rastúcej úlohe moderných technológií. ERC je tiež miestom pre stretnutie popredných osobností z NASA či ESA, ktorí vyhľadávajú nápady a robotické riešenia použiteľné v skutočnej kozmonautike. Hoci sa spoločnosť RoboTech Vision neorientuje iba na vesmír, niektoré jej riešenia možno využiť aj tu.

Jednou z prítomných osobností bol napríklad Steve Jurczyk pôsobiaci v NASA či Harrison Schmitt, astronaut NASA a člen misie Apollo 17. Hlavnou časťou programu bola medzinárodná robotická súťaž, kde akademické tímy z celého sveta prezentovali svojich mobilných robotov v súťažiach inšpirovaných skutočnými misiami ESA a NASA. Súťaž sa konala na najväčšej umelej marťanskej trati na svete, ktorá simuluje povrch Marsu. Spoločnosť RoboTech Vision tu predstavila svoju platformu Androver II, ktorá by sa mala zúčastniť simulovanej vesmírnej misie na Havaji.

Autor príspevku

Dominika Krajčovičová

Marketing manager

Podobné články

Robot Androver II podstúpil testy v Európskej vesmírnej agentúre

Androver I bol súčasťou simulovanej vesmírnej ESA misie na „Mesiac“

RoboTech Vision prezentovala svoju prácu na vesmírnej konferencii

Kategórie

NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY

Pin It on Pinterest

Share This