SIMULOVANÁ MISIA

Androver I na vesmírnej misii

Androver I je mobilný robot vyvinutý spoločnosťou RoboTech Vision, ktorý sa využíval pre potreby simulovanej vesmírnej misie v stanici HI-SEAS na Havaji, realizovanej pod záštitou ESA. Misia, ktorej velila astrobiologička Michaela Musilová bola zameraná na výskum lávových jaskýň, podobných mesačnému povrchu, v ktorých by raz ľudia mohli postaviť prvé obydlia.

Cieľom rovera bolo otočnou kamerou zdokumentovať náročnú sopečnú oblasť aj v menej dostupných častiach. Rover tímu pomáhal tým, že sa vedel pohybovať hladko po veľmi ostrom a strmom teréne. Tím ho používal na prieskum prekážok, ktoré by mohli ublížiť astronautom. Robot sa ovláda joystickom a v teréne sa efektívnejšie pohybuje vďaka podvozku typu Double Ackerman.

VLASTNOSTI A TECHNOLÓGIE

Teleoperátorské ovládanie

Mobilný robot sa ovláda pomocou ergonomického joysticku, ktorého rádiové spojenie má dosah približne 500 metrov.

Kamera na prieskum okolia

Kamera umiestnená v prednej časti robota poskytuje živý prenos obrazu. Tím tak dokáže preskúmať menej dostupné či nebezpečné oblasti.

Double Ackerman podvozok

Efektívnu priechodnosť robota terénom zabezpečuje Double Ackerman podvozok, s dvomi DC motormi a dvomi servomotormi. 

REFERENCIE

„Na misii sme testovali aj dve iné robotické vozítka, ktoré nám poskytla ESA. Tiež sme mali nájsť limity ich pôsobenia v teréne a možné aplikácie na misiách. Zo všetkých troch roverov najlepšie fungoval Androver I od spoločnosti RoboTech Vision. Mal najväčšiu výdrž, prekonal najťažšie prekážky a k tomu sme ho vedeli riadiť z vnútra stanice HI-SEAS.“

– Dr. Michaela Musilová, SOSA

RoboTech Vision logo

Spoločnosť sa zameriava na vývoj autonómnych robotov s prvkami AI. Firma sa snaží vyvíjať univerzálne riešenia pre rôzne odvetvia, prostredia a typy úloh.

SOFTVÉR

AON algoritmus

AVN algoritmus

ADN algoritmus

ORC algoritmus

PRODUKTY

Caster

Crawler

RTV senzor Box

KONTAKT

RoboTech Vision s.r.o.
Červený kameň 61
900 89 Častá
Slovensko

Pin It on Pinterest

Share This