Robot Androver II sa pohybuje autonómne medzi riadkami vinohradu

RoboTech Vision presentation

16. júl 2019  Vývoj

V marci 2019 sme po prvýkrát testovali našu autonómnu navigáciu vo vinohrade na robote Androver II. Po úpravách v senzorickom systéme teraz robot dokáže presnejšie segmentovať riadky viniča a autonómne prechádzať medzi nimi. Takýto algoritmus by bolo možné využiť pre zariadenie, ktoré by kosilo trávu vo vinohrade, postrekovalo ho alebo obrábalo pôdu okolo koreňov. 

Úprava senzorického systému

Po viac ako štyroch mesiacoch sme sa vrátili k testovaniu vo vinohrade. Konfiguráciu s 2D laserovým scannerom sme na robote nahradili za 3D scanner. Senzorický systém sme rozšírili aj o kameru, ktorej obraz spracováva neurónová sieť a vyznačuje v obraze riadky viniča.

Autonómna navigácia robota je tak vo vinohrade teraz presnejšia. Robot sa samostatne pohybuje v riadkoch viniča a bez pomoci prechádza aj medzi nimi. Cieľom je na robot nasadiť aj algoritmy z predošlého vývoja ako napríklad detekciu a obchádzanie prekážok či segmentáciu cesty. Robot by sa tak dokázal vyhnúť kolízii alebo sa autonómne dostať aj na štartovaciu pozíciu vo vinohrade.

Autor príspevku

Dominika Krajčovičová

Marketing manager

Podobné články

Prvý test autonómnej navigácie vo vinohrade bol úspešný

Robot Androver II prešiel pomocou nášho algoritmu autonómne až 1,5 km

Zdokonalili sme autonómnu navigáciu vizuálnym systémom a detekciu prekážok

Kategórie

NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY

Pin It on Pinterest

Share This