Androver II navštívil jadrovú elektráreň

RoboTech Vision presentation

14. december 2018  Prezentácia

Tím RoboTech Vision sa zúčastnil vyhodnotenia súťaže Misia Mars II v atómovej elektrárni v Mochovciach. Spolu s astrobiologičkou Dr. Michaelou Musilovou a účastníkom simulovanej misie na Mesiac Matejom Poliačekom zo Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity, porozprávali o svojej práci a odpovedali na kopu zvedavých otázok od študentov.

Inšpirácia pre študentov

Slovenské elektrárne v spolupráci so Slovenskou organizáciou pre vesmírne aktivity už po tretíkrát zorganizovali súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl. Žiaci sa mohli do súťaže zapojiť so svojimi návrhmi vedecko-technických experimentov, ktorých výsledky by mali praktický prínos pre ďalší výskum možností života na Marse. Do súťaže sa celkovo prihlásilo desať tímov. Výherným sa stal návrh využitia vlasov a ochlpenia ako hnojiva rastlín na Marse.

Okrem súťaže si návštevníci mohli vypočuť prednášku astrobiologičky Dr. Michaely Musilovej o hľadaní života na Marse, ako aj prezentáciu Mateja Poliačeka, člena SOSA, o jeho simulovanej misii na Mesiac v Poľskom stredisku ESA – Lunares. Ako tretí vystúpil aj tím spoločnosti RoboTech Vision, ktorý predstavil svoju robotickú platformu Androver II, určenú pre simulovanú misiu ESA. Po prednáške a zodpovedaní otázok spoločnosť predviedla pohyb robota v exteriéri jadrovej elektrárne.

Autor príspevku

Dominika Krajčovičová

Marketing manager

Podobné články

RoboTech Vision prezentovala robot Androver II v elektrárni v Piešťanoch

Robot Androver II podstúpil testy v Európskej vesmírnej agentúre

Androver I bol súčasťou simulovanej vesmírnej ESA misie na „Mesiac“

Kategórie

NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY

Pin It on Pinterest

Share This