Mobilný robot Caster našiel uplatnenie ako dezinfekčné UVC riešenie

RoboTech Vision presentation

23. január 2021  Novinky

Netrvalo dlho a univerzálna robotická platforma Caster vyvinutá spoločnosťou RoboTech Vision našla svoje využitie. Je ním mobilné dezinfekčné riešenie s 500 W germicídnou UVC lampou a kamerou, ktorá za pomoci AI rozpoznáva osoby v prostredí a vypína nebezpečné žiarenie. Riešenie chráni personál pred vstupom do potenciálne nebezpečných priestorov a skracuje čas dezinfekcie.

Platforma Caster našla v kombinácii s UVC germicídnou lampou praktické využitie ako dezinfekčné riešenie. Robot bol pre tento účel vhodný najmä preto, že UVC technológie sa využívajú vo vnútorných priestoroch, do ktorých je robot primárne určený. Caster sa vďaka bezúdržbovým pohonom vyznačuje veľmi dobrou agilitou a dokáže sa na mieste otočiť o 180°.

Rozpozná prítomnosť osoby

Vďaka veľkým kolesám je robot schopný prekonávať prekážky, ako sú napríklad dverové prahy a jeho rozmery mu umožňujú prechádzať aj cez dvere. Caster je zároveň tichý a svojou činnosťou neruší okolie. Hlavným prínosom germicídnej lampy na robotickom podvozku je, že akčný rádius lampy sa stáva pohyblivý, čím sa znižuje čas dezinfekcie aj elektrická energia. Robot je tak úsporný a vďaka prvkom AI sa vyznačuje aj vysokou mierou inteligencie.

Robot za pomoci umelej inteligencie rozpoznáva v obraze z 360° kamery prítomnosť osoby a nebezpečné žiarenie vypne. Zariadenie sa ovláda na diaľku pomocou joysticku a cez Wifi sieť prenáša do aplikácie živý obraz. Personál, ktorý ovláda robot na diaľku tak nemusí vstupovať do potenciálne nebezpečných priestorov. Robot sa dá núdzovo vypnúť tlačidlom diaľkovo aj na mieste. Mobilné dezinfekčné riešenie je vhodné pre dezinfekciu hotelov, osobnej dopravy, skladov aj zdravotníckych priestorov.

Autor príspevku

Dominika Krajčovičová

Marketing manager

Podobné články

RoboTech Vision vyvinula novú robotickú platformu Caster do interiéru

Roboty pomáhajú v boji proti COVID 19. Ako zohľadňuje ich bezpečnosť legislatíva?​

Rozpoznávanie objektov aj tvárí. Ako funguje detekcia pomocou neurónových sietí?

Kategórie

NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY

Pin It on Pinterest

Share This