Prvý test robota Androver II bol úspešný

RoboTech Vision presentation

19. marec 2018  Vývoj

Mobilný robot Androver II vyvinutý spoločnosťou RoboTech Vision úspešne zvládol prvý test v exteriéri. Robot ovláda teleoperátor a má byť súčasťou simulovanej misie organizovanej NASA, pre výskum terénu a zber vzoriek. Androver II je väčší a odolnejší nástupca robota Androver I.

Androver II je prototyp mobilného štvorkolesového robota, ktorý je určený predovšetkým do vonkajšieho prostredia. Ide o univerzálny typ rovera, ktorý je možné prispôsobiť pre plnenie rôznych typov úloh. Jeho využitie závisí od nástrojov a senzorického vybavenia. Najnovšie by sa robot mal zúčastniť simulovanej misie na Havaji, ktorej plánovaný začiatok sa posunul.

Vyvinutý kompletne od základov

Androver II úspešne absolvoval prvý test v exteriéri. Vďaka Double Ackerman podvozku a 500 W Hub motorom mu nerobí problém ani nerovný terén. Robot môže byť ovládaný joystickom či pomocou Android aplikácie. Spoločnosť robota plánuje vyvíjať tak, aby s ním bola možná aj komunikácia prostredníctvom hlasových povelov a aby dokázal autonómne nasledovať astronauta.

Návrh a konštrukcia podvozku, hardvérové súčasti, senzorické vybavenie, realizácia riadiaceho systému ako aj softvérové riešenia sú vyvíjané spoločnosťou RoboTech Vision od základov. Na jeho vývoj boli použité technológie ako Java, C, C++, Python, ROS, OpenCV, Tensorflow, Prolog a ďalšie. Spoločnosť plánuje na robot nasadiť aj algoritmy s prvkami umelej inteligencie.

Autor príspevku

Dominika Krajčovičová

Marketing manager

Podobné články

RoboTech Vision na tlačovej konferencii k simulovanej NASA misii

Robot Androver II podstúpil testy v Európskej vesmírnej agentúre

Robot Androver II podstúpil testovanie pre geologický projekt

Kategórie

NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY

Pin It on Pinterest

Share This