RoboTech Vision sa zúčastnila Európskej noci výskumníkov

RoboTech Vision presentation

30. september 2018  Prezentácia

Spoločnosť RoboTech Vision sa zúčastnila festivalu vedy zvaného Európska noc výskumníkov v Bratislave. Návštevníci si mali možnosť naživo obzrieť Androvera II a skúsiť ovládanie Androvera I. Tím odpovedal na zvedavé otázky a poskytol aj krátky rozhovor o svojich projektoch.

Prezentácia vedeckých výsledkov

Tím RoboTech Vision sa spolu s množstvami iných zaujímavých projektov zúčastnil najväčšieho vedecko-popularizačného podujatia svojho druhu na Slovensku, organizovaného pravidelne v posledný septembrový piatok. Cieľom je zvýšenie záujmu o vedecko-technické smery, vedu, výskum a inovácie predovšetkým medzi mladými ľuďmi. Na festivale prezentujú vedci výsledky svojej práce širokej verejnosti a poukazujú  na ich dôležitosť či prínos pre každodenný život.

Spoločnosť RoboTech Vision spolu s Elektrárňou Piešťany prezentovala roboty Androver I a Androver II. Menší model robota si mohli návštevníci skúsiť ovládať pomocou ergonomického joysticku. Väčší robot Androver II sa nedávno vrátil z najväčšieho medzinárodného vesmírneho a robotického podujatia na svete European Rover Challenge. Spoločnosť RoboTech Vision tam predstavila robotickú platformu, ktorá by sa mala zúčastniť simulovanej vesmírnej misie na Havaji.

Autor príspevku

Dominika Krajčovičová

Marketing manager

Podobné články

Androver II na konferencii OECD medzi najlepšími projektami Slovenska

Robot Androver II navštívil podujatie European Rover Challenge

RoboTech Vision prezentovala robot Androver II v elektrárni v Piešťanoch

Kategórie

NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY

Pin It on Pinterest

Share This