Spoločnosť RoboTech Vision sa v polovici septembra zúčastnila European Rover Challenge v Poľsku ako jedna z troch vystavovateľov. Na jednom z najväčších medzinárodných vesmírnych a robotických podujatí na svete prezentovali svojho mobilného robota Androver II. Robotickú súťaž v Starachoviciach navštívili aj významné osobnosti ako americký vizionár a aerokozmický inžinier Robert Zubrin či predstavitelia Európskej vesmírnej agentúry, pred ktorými členovia spoločnosti RoboTech Vision prezentovali svoju prácu.

Cieľom projektu je podpora novej generácie inžinierov. European Rover Challenge dáva možnosť preveriť schopnosti konštruktérov, pre ktorých je účasť v súťaži jedným z nástrojov na rozvíjanie ich kariéry, kompetencií a zručností, ako aj príležitosť na dosiahnutie budúceho úspechu v kozmickom sektore. Záujmom European Rover Challenge je tiež podpora inovácií vo výskume a podnikateľských projektov, ako aj popularizácia všeobecných poznatkov a najnovších technologických výsledkov s cieľom budúceho prieskumu vesmíru.

Najnovšie príspevky

Prezrite si ďalšie novinky o spoločnosti RoboTech Vision, výsledky jej práce či kroky, ktoré firma plánuje podniknúť v blízkej budúcnosti.

Androver II prešiel autonómne 1,5 kilometra

Androverovi II sa podarilo počas testu prejsť autonómne až 1,5 kilometra. Vo videu možno vidieť, ako robot deteguje cestu (označenú modrou farbou) a snaží sa vyhýbať statickým aj dynamickým prekážkam. Po tom, čo Androver II vyhral prvé miesto v autonómnej jazde na...

prečítajte si viac

Kanadská robotická spoločnosť o nás napísala

Známa robotická spoločnosť Clearpath Robotics, ktorá sa zaoberá priemyselnou robotikou napísala o našej práci. Náš tím pracuje s ich robotom Husky A200, na ktorého nasadzujeme vlastné inteligentné algoritmy. Robot tak teraz vďaka výpočtovo náročným neurónovým sieťam...

prečítajte si viac