Tím RoboTech vision zavítal koncom januára do Elektrárne v Piešťanoch. Bývalá obecná dieslová elektráreň postavená v roku 1906 je zapísaná v zozname národných kultúrnych pamiatok a vďaka Západoslovenskej energetike, a.s. sa budovu v roku 2009 podarilo  revitalizovať a využiť na vedecko-technické vzdelávanie detí a mládeže. Predstaviť sa tam tak mohol aj robot Androver II.

Návštevníci si vypočuli prezentáciu o roverovi a po prednáške si ho mohli obzrieť priamo v akcii. Zúčastnení sa tiež zapojili do krátkeho kvízu o robotike a súťažili tak o lákavé ceny. Pre mladších návštevníkov spoločnosť RoboTech Vision pripravila kreatívny workshop programovania Ozobotov, malých robotov, ktorým deti museli zostaviť dráhu tak, aby úspešne dorazili do cieľa.

Najnovšie príspevky

Prezrite si ďalšie novinky o spoločnosti RoboTech Vision, výsledky jej práce či kroky, ktoré firma plánuje podniknúť v blízkej budúcnosti.

Androver II prešiel autonómne 1,5 kilometra

Androverovi II sa podarilo počas testu prejsť autonómne až 1,5 kilometra. Vo videu možno vidieť, ako robot deteguje cestu (označenú modrou farbou) a snaží sa vyhýbať statickým aj dynamickým prekážkam. Po tom, čo Androver II vyhral prvé miesto v autonómnej jazde na...

prečítajte si viac

Kanadská robotická spoločnosť o nás napísala

Známa robotická spoločnosť Clearpath Robotics, ktorá sa zaoberá priemyselnou robotikou napísala o našej práci. Náš tím pracuje s ich robotom Husky A200, na ktorého nasadzujeme vlastné inteligentné algoritmy. Robot tak teraz vďaka výpočtovo náročným neurónovým sieťam...

prečítajte si viac