Koncom januára 2018 sa pri príležitosti prezentácie 8 mesačnej simulovanej misie na Mars, vedenej NASA, na ktorú bola vybraná Michaela Musilová, predsedníčka SOSA- Slovak organisation for Space Activities, uskutočnila tlačová konferencia. Výber predsedníčky trval 15 mesiacov z viac ako tisícky uchádzačov z celého sveta.

Besedy sa zúčastnil aj dekan Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave profesor Miloš Oravec, ako aj inžinieri spoločnosti RoboTech Vision s.r.o., Peter Pásztó a Martin Smoľák, ktorí spolu so svojím tímom pripravili pre misiu rovera s názvom Androver II.

Štvorkolesový mobilný robot bude slovenskú astrobiologičku na misii sprevádzať. Odchod je naplánovaný na 5. februára 2018 a bude sa odohrávať 2500 metrov nad morom na sopke na Havajských ostrovoch v USA. Misia sa uskutoční v spolupráci s americkou vesmírnou agentúrou NASA. 

Najnovšie príspevky

Prezrite si ďalšie novinky o spoločnosti RoboTech Vision, výsledky jej práce či kroky, ktoré firma plánuje podniknúť v blízkej budúcnosti.

Androver II prešiel autonómne 1,5 kilometra

Androverovi II sa podarilo počas testu prejsť autonómne až 1,5 kilometra. Vo videu možno vidieť, ako robot deteguje cestu (označenú modrou farbou) a snaží sa vyhýbať statickým aj dynamickým prekážkam. Po tom, čo Androver II vyhral prvé miesto v autonómnej jazde na...

prečítajte si viac

Kanadská robotická spoločnosť o nás napísala

Známa robotická spoločnosť Clearpath Robotics, ktorá sa zaoberá priemyselnou robotikou napísala o našej práci. Náš tím pracuje s ich robotom Husky A200, na ktorého nasadzujeme vlastné inteligentné algoritmy. Robot tak teraz vďaka výpočtovo náročným neurónovým sieťam...

prečítajte si viac